fbpx
d
Follow us

Sprawy sądowe / Postępowania administracyjne:

Kancelaria Prawa Celnego i Podatkowego „Ekspert Celny”

 

 

Reprezentujemy firmy w postępowaniach kontrolnych, administracyjnych, sądowych, karno-skarbowych i karnych związanych z prawem celnym i podatkowym, skutecznie wygrywając sprawy dotyczące niesłusznie pobranych ceł i podatków oraz przestrzegania sankcji. Pomagamy przedsiębiorcom w egzekwowaniu ich praw wobec urzędów państwowych. Naszą przewagą jest wysoka specjalizacja w prawie celnym i podatkowym, zarówno w imporcie, jak i eksporcie. Posiadamy rozległą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa celnego, podatkowego i gospodarczego.

 

Dlaczego Warto skorzystać z usług Naszej Kancelarii

70%
skuteczności w wygrywaniu spraw sądowych
177
mln PLN uchronionych przed niesłusznie naliczonymi cłami i podatkami
14
działalności jako Kancelaria Prawa Celnego i Podatkowego
1500
zrealizowanych audytów celnych

Kiedy Powinieneś się z Nami Skontaktować ?

 • Zatrzymano Ci towar na granicy do kontroli celnej.
 • Urząd Skarbowy zakwestionował zwrot VAT w eksporcie.
 • Masz kontrolę celno-skarbową w firmie.
 • Czekasz na wydanie decyzji administracyjnej po przeprowadzonej kontroli celno-skarbowej.
 • Wszczęto postępowanie lub masz do zapłacenia domiar cła, podatku i odsetki.
 • Otrzymałeś niekorzystną decyzję administracyjną.
 • Potrzebujesz skonsultować decyzję mającą konsekwencje celno-podatkowe.
 • Podejrzewasz udział w karuzeli VAT.
 • Masz problem z towarem sankcyjnym.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności lub masz problem związany z międzynarodowym obrotem towarowym, zgłoś się do nas, podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby Ci pomóc, wykorzystując pełnię przepisów prawa.

Nasza oferta obejmuje:

 • Prowadzenie spraw sądowych dotyczących nienależnie pobranych ceł i podatków przez zespół wybitnych ekspertów.
 • Reprezentowanie podmiotów w postępowaniach sądowych i administracyjnych I i II instancji przed organami celnymi i podatkowymi.
 • Odzyskiwanie VAT w eksporcie w przypadkach problematycznych.
 • Obronę klientów, którzy są niesłusznie oskarżani o udział w karuzelach VAT.
 • Udzielanie konsultacji z zakresu prawa celnego i podatkowego.
 • Sporządzanie opinii prawnych i ekspertyz w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.
 • Nadzorowanie prawidłowości dokumentacji celno-podatkowej oraz stosowania i rozliczania procedur celnych.

Jeśli potrzebujesz pomocy Naszej Kancelarii, wypełni formularz lub zadzwoń:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane kontaktowe

Nasz Zespół Ekspertów Prawnych

Nasz zespół ekspertów to nie tylko gwarancja doskonałego profesjonalizmu, ale także dyskrecji, zaangażowania i wysokiej skuteczności w dziedzinie prawa celno-podatkowego i gospodarczego. Dzięki naszej specjalizacji, osiągnęliśmy wysoki poziom, wygrywając aż 70% spraw sądowych.

W ramach naszej współpracy, zapewniamy podpisanie umów o poufności, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie pełnej dyskrecji w przekazywanych informacjach.

ZESPÓŁ PRAWNY

dr Izabella Tymińska

Świetnie oceniany wykładowca-praktyk. Zajmuje się doradztwem z zakresu praktycznego zastosowania przepisów prawa celnego. Specjalizuje się w sprawach z tzw. „górnej półki trudności” – zawiłych i nietypowych. Uczestniczy w kontrolach organów celnych i skarbowych, wygrywa sprawy o nienależnie pobrane cła i podatki. W pracy zawodowej wykorzystuje doświadczenia zdobyte w administracji celnej, spedycji i logistyce.

Jest wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej na Wydziale Zarządzania Dowodzenia w Instytucie Logistyki w Warszawie. Absolwentka Ekonomii, Logistyki, Stosunków Międzynarodowych, Zarządzania oraz Ekonomiki Obronności. Były pracownik Urzędu Celnego, posiada doświadczenie w doradztwie związanym z importem i eksportem towarów i usług oraz analizą finansowo-ekonomiczną kontraktów międzynarodowych. Specjalista w zakresie przygotowywania zgłoszeń celnych, reprezentacji klienta przed organami oraz w bezpośrednim stosowaniu przepisów celnych.

Adwokat dr Paweł Hanclich

Paweł Hanclich jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi postępowań sądowych w szczególności z zakresu prawa gospodarczego, postępowania administracyjnego jak i prawa karnego.

Z racji długoletniej praktyki w centralnej administracji państwowej (Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Ceł) jest również specjalistą w zakresie prawa celnego oraz międzynarodowych relacji handlowych związanych z obrotem z zagranicą, w tym także postępowań sądowych i administracyjnych.

Anna Kwiecińska

Prawnik i doradca podatkowy o numerze wpisu 14683

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku prawo w specjalności prawo. Agent celny wpisany na listę agentów celnych. Studentka studiów doktoranckich w specjalności prawa podatkowego. Doradca podatkowy i prawnik w firmie Ekspert Celny. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem prawa podatkowego, celnego oraz gospodarczego. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz należnościach w obrocie towarowym z zagranicą.

Szansa na rozwiązanie Twojego przypadku jest większa jeśli szybko zareagujemy.

Skontaktuj się i uzyskaj pomoc.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane kontaktowe